Blue Flower

  1. na SZTUKĘ ŻYCIA, która odbędzie się w Lesku  - 15 - 18 czerwiec 2012 r

Zapisy i informacja tel 601 432 356

Fundacja Art of Living Polska
ul. Koszykowa 24/7
00-553 Warszawa

18 1240 1792 1111 0010 1553 2782

kwota: 430zł  dla pracujących,
300 zł studenci, bezrobotni, emeryci i renciści
kurs Sztuka Oddechu 15 - 18.06.2012 Lesko

Możliwość otrzymania faktury.

LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

 

Sztuka Oddechu jest paszportem do całej gamy programów zaawansowanych, z których można korzystać w polskich i międzynarodowych centrach Art of Living. Dobrodziejstw tego programu doświadczyły już miliony ludzi na całym świecie bez względu na wiek, zawód, wykształcenie, styl życia czy tradycję. Łączy on starożytną mądrość jogi z wiedzą na temat skutecznego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami współczesnego życia. Jest głębokim doświadczeniem samego siebie na poziomie ciała, umysłu i ducha. Umiejętność synchronizowania tych poziomów pozwala:

  • Podnieść poziom energii twórczej i życiowej
  • Uwolnić się od napięć i lęków
  • Rozwinąć ukryte w każdym z nas możliwości
  • Pomóc swojemu zdrowiu

Na program szkolenia składają się:

  • łagodne ćwiczenia fizyczne regenerujące ciało i kręgosłup
  • intensywne techniki oddechowe oczyszczające podświadomość i system nerwowy
  • zasady skutecznego działania bez napięć i stresu

Procesem kluczowym w programie kursu jest unikalna technika - Sudarshan Kriya®, która zdobywa rosnące uznanie środowisk naukowych i medycznych całego świata. Jej skuteczność wynika z wykorzystania narzędzi, w jakie wyposażyła nas natura. Tak niewiele wiemy o oddechu, a właśnie poprzez oddech wydalamy z organizmu 90% toksyn. Ich głównym źródłem jest stres, wysoki poziom lęku, rozgorączkowanie. Przeciętny człowiek uruchamia w czasie oddechu tylko ¼ powierzchni płuc, oddycha bardzo płytko i niemiarowo. Oddech jest nierozerwalnie sprzężony z każdym stanem emocjonalnym człowieka. Kiedy jesteśmy podekscytowani czy zdenerwowani, oddech staje się szybki. W stanie wyciszenia jego rytm spowalnia się a gdy jesteśmy przerażeni – mówimy, że zaparło nam dech. Wykorzystując to powiązanie i stosując odpowiednie rytmy oddechu, można wpłynąć na stan fizyczny, psychiczny i umysłowy człowieka i wprowadzić idealną harmonię miedzy tymi poziomami. To naturalne powiązanie jest tajemnicą skuteczności Sudarshan Kriya ®. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rytmów oddechowych można w krótkim czasie bardzo głęboko wejść w podświadomość „wymiatając” ogromną ilość stresu skumulowanego tam przez wiele lat. W tym procesie oddech dociera do takich obszarów podświadomości, z których obecności nie zdajemy sobie sprawy, a które mają ogromny wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. W czasie jednej sesji Sudarshan Kriya® każda komórka w ciele zostaje głęboko oczyszczona i dotleniona, system nerwowy odświeżony i zregenerowany a ciało odmłodzone.
Jesteśmy tak przyzwyczajeni do wysokiego poziomu stresu w codziennym życiu, że skutki jego działania rozpoznajemy dopiero, gdy powstają poważne dysfunkcje w ciele i psychice.
Przejście przez kilka sesji oddechowych umożliwia doświadczenie stanu naturalnego, głębokiego odprężenia, jakiego nie pamiętamy od czasów dzieciństwa. Taki punkt odniesienia umożliwia rozpoznawanie stresu w momencie jego powstania i natychmiastowe wyeliminowanie źródła napięcia.
Stosujemy wiele innych technik i procesów, które pozwalają rozwinąć intuicję - wspaniałe narzędzie w rozpoznawaniu priorytetów i podejmowaniu decyzji, powodują wzrost poziomu energii, dynamizmu i entuzjazmu, poprawę koncentracji. Rozwijają umiejętność oddziaływania na innych, siłę perswazji, charyzmę…

"Techniki oddechowe proponowane przez Art of Living są potężne.
Ucząc się oddychać tymi metodami, przywracamy zaburzoną harmonię ciału, umysłowi, emocjom i oczyszczamy się z toksyn. Uczymy się być tu i teraz, gdy nasz współczesny umysł zatracił umiejętność przeżywania bieżącej chwili. Zwykle krążymy bezradnie między śmietniskiem własnej przeszłości a niepokojem o przyszłość, gdy prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko tu i teraz. To droga ku ciszy, gdzie mieszka nieskończone źródło siły."

Tomasz Jastrun
Literat, dziennikarz