Drukuj

Zapraszamy 30 osób spośród młodzieży z klas II i III gimnazjum oraz młodzież ponadgimnazjalną z klas I, II i III z gminy Lesko - w wieku od 13 do 19 lat do udziału w projekcie USŁYSZ SERCE ZIEMI, który realizuje stowarzyszenie Nasza Szansa w ramach programu Równać Szane Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, który administruje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Głównym tematem projektu będą zajęcia ekologiczne. Gra na bębnach to innowacja jak na małe i ciche miasteczko jakim jest Lesko - ma przyciągnąć uwagę na problem zniszczenia Ziemi. Ciekawi animatorzy z zewnątrz zaproszeni do Leska będą atutem projektu np.: młoda artystka, która mieszkała w hiszpańskich jaskiniach i robi totemy z kamieni, rzemieni, drewna, ceramiki itp., Joanna, która uczyła się tańca od Maorysów w Nowej Zelandii i wielu innych. 
Rytmy będą sie niosły po mieście niczym tam-tamy wśród danych plemion. To rytuał Ziemi i głos - uwaga, uwaga my to działamy! (2 razy w miesiącu).

Posłuchajcie co mamy wam do powiedzenia! To głos młodzieży!

Po warsztatach utworzymy dwie grupy 12-15 osobowe, tak aby na mieście i okolicach "mówić” dźwiękami donośnych bębnów o potrzebie działań na rzecz Ziemi. Odbędą się też warsztaty dla Eko-Luda. W projekcie było ekologiczne przesłanie o poszanowaniu środowiska (2 razy w miesiącu).

Dodatkowo podczas trwania całego projektu nawiążemy kontakt z działkowcami z Ogródków Działkowych "Zorza" w Lesku. Przeprowadzimy wywiady, co ci ludzie hodują, dlaczego to robią i z czego na swych działkach są dumni. Powstanie z tego dokumentacja filmowa i fotograficzna, która będzie kanwą eko-pokazów pokazów przy bębnach. 

Świętowaniem projektu będzie Eko-Festyn pt. "Bądź EkO-Ludem" (wrzesień 2014), a kroniką Eko-mural (wakacje 2014) na ścianie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia - jako cenna kontynuacja poprzednich projektów z Równać Szanse i Sieciaki.pl. Podczas warsztatów i pokazów zapewniamy poczęstunek.

Czekamy na nowego Neo i Trynity… może to Ty…

 

Śledź: wydarzenie na Facebook - Usłysz Serce Ziemi

 

Projekt rozpoczyna się 1 lipca 2013 a kończy w listopadzie 2014. 


Aby wziąć w nim udział należy:


1. Wypełnić ankietę online, którą otrzymasz po wysłaniu mejla na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  - pamiętaj swój PESEL


2. Wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym w dniu 26.06 o 15.00 na placu Pułaskiego w Lesku (obok sklepu Szelc),


3. Uzyskać zgodę rodziców na piśmie na Twój udział w projekcie: Ja niżej podpisany (tu imię i nazwisko), wyrażam zgodę na udział mojego syna/córki/podopiecznego na udział w projekcie "Usłysz Serce Ziemi" i wezmę udział w spotkaniu informacyjnym dla rodziców w podanym przez stowarzyszenie teminie.

Podpis, data.

 

4. Mieć entuzjazm i zapał by spotykać się w ciekawej grupie młodych ludzi z różnych szkół w Lesku, 4 razy w miesiącu przez najbliższe 15 m-cy.